آزمایشات ضروری برای زنان ۴۰سال

 رسیدن به ۴۰ سالگی مزیت های زیادی داردشما در این سن به فردی تبدیل می شوید که حالا با خود کوله باری از تجربه دارید و می دانید که از زندگی چه می خواهید و چطور می توانید به این خواسته هایتان دست پیدا کنیداگر اکنون، در این سن، اولویت خود را تناسب اندام و تغذیه خوب قرار دهید، ممکن است بیشتر احساس جوانی کنید و یا حتی جوان تر به نظر برسید.

بررسی فشار خون

به توصیه متخصصان، باید از بیست سالگی حداقل هر یک سال یا هر دو سال یک بار فشار خونتان رااندازه بگیریداما زمانی که وارد دوره میانسالی می شوید، این مسئله بسیار مهم خواهد بودفشار خون بالا یک عامل خطر عمده برای بیماری قلبی و سکته مغزی است که به ندرت از خود علائمینشان می دهد.

فشار خون طبیعی کمتر از ۱۲۰/۸۰ mmHg است.

 آزمایشات چربی خون

مانند فشار خون، باید از بیست سالگی به بعد حداقل هر یک سال یا دو سال، سالی یک بار کلسترول بد (LDL)،کلسترول خوب(HDL) و تری گلیسیرید خون تان بررسی شودکلسترول و تری گلیسیرید هر دو می توانند در نهایت به بیماری های قلبی ختم شوندبیماری قلبی هنوز قاتل اصلی زنان است و حدود ۲۲ درصد مرگ و میر در زنان را تشکیل می دهد کهبیشتر از همه انواع سرطان ها است.

 غربالگری دیابت

اگر فاکتورهای خطرناکی مانند چاقی یا سابقه خانوادگی دیابت دارید، ممکن است پزشک شما سالهاست که قند خون تان را بررسی کرده استاگر نه، توصیه می شود که در سن ۴۵ سالگی دست به کار شوید.به انتخاب پزشک شما می توانید که یک آزمایش سطح گلوکز خون ناشتا یا یک آزمایش A1C را انجامدهید.

ماموگرافی

این مسئله کمی بحث برانگیز است، زیرا برخی از دستورالعمل ها نشان می دهد که به طور متوسطانتظار می رود این بیماری تا سن ۵۰ سالگی و برخی می گویند که از ۴۰ سالگی شروع می شودبه این منظور یک تقسیم بندی صورت گرفته که طبق آن گفته می شود، که زنان در نیمه اول ۴۰ سالگی باید برای شروع غربالگری سرطان پستان با ماموگرافی اقدام کنند، زنان ۴۵ تا ۵۴ ساله باید آن را سالانه دریافت کنند و زنان ۵۵ ساله و بالاتر و می توانند هر ۲ سال یک بارآن را انجام دهند.

 سنجش بینایی

اگر به طور ناگهانی به اشکال در خواندن منوهای رستوران و پیام های متنی دچار شدید، احتمالادر حال توسعه پری بیوپسی (اشکال در خواندن متون نزدیک) هستید که خطرناک نیست و ممکن است یک عینک مطالعه برایتان کافی باشداما خوب است که فراموش نکنید که باید به طور منظم تحت نظر یک اپتومتریست(بینایی سنجیا چشمپزشک قرار بگیریدتوصیه می شود، حداقل از ۱۸ سالگی، حداقل هر دو سال بینایی سنجی را انجام دهیداما از ۴۰ سالگی به بعد، این موضوع مهم تر می شود. در شروع ۴۰ سالگی باید هر ۱۳ سال برایگلوکوم آزمایش شویدچشم پزشک شما همچنین باید شما را برای بیماری شبکیه مورد بررسی قرار دهد، به خصوص اگردیابت دارید.

 غربالگری سرطان دهانه رحم

زنان سنین ۳۰ تا ۶۵ ساله باید حداقل هر ۵ سال یک بار، یک پاپ اسمیر و یک آزمایش HPV داشتهباشند یا  فقط هر ۳ سال بار یک پاپ اسمیر.

بررسی پوست

مانند ماموگرافی، این موضوع نیز بحث های متفاوتی همراه دارد. زیرا گروه های مختلف توصیه هایمختلفی ارائه می دهندبه گفته بسیاری دیگر از متخصصان پوست بهتر است سالی یک بار، برای بررسی وضعیت پوست به آنها مراجعه کنیدباید به طور منظم پوست خود را وارسی کرده و اگر تغییری مشاهده کردید آن را با یک متخصص درمیان بگذارید.

 عملکرد تیروئید

حدود ۱۳٪ از زنان ۳۵۶۵ ساله مبتلا به کم کاری تیروئید (تیروئید کم توان)  هستند، بنابراین با نزدیک شدن به سن ۳۵ سالگی، بهتر است هر ۵ سال یک بار عملکرد تیروئیدتان را ارزیابیکنیدپس از ۵۰ سالگی، دکتر شما ممکن است پیشنهاد کند که زودتر تیروئیدتان مورد بررسی قرار گیرد، زیرا بعضی از اختلالات تیروئید بعد از یائسگی بیشتر شایع هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسارتباط با ما